• Novinky
  • Jakub Šiřina: Cítím se v pohodě, více a více si věřím

02. 04. 2024

Jakub Šiřina: Cítím se v pohodě, více a více si věřím

Sbalil tým do batohu a přivedl k vítězství. Opavský rozehrávač Jakub Šiřina předvedl v sobotu svou extratřídu. Na palubovce byl k neudržení. Dával těžké střely, úspěšně se tlačil pod koš.

Jeho velké chvíle přišly v závěru. Celkové zapsal třicet bodů a sedm asistencí. Zápas poslal do prodloužení a výraznou měrou se podílel na opavském vítězství v poměru 88:85.

Kubo, jak jsi si užil zápas s Ústím?
Parádně. Vyhráli jsme, přišlo hodně lidí, zápas měl náboj, hrálo se prodloužení. Utkání jsme měli dobře rozehrané. Ve třetí čtvrtině jsme vedli o nějakých deset bodů, nechali jsme si ale vedení vzít. Ústí má velkou kvalitu, což prokázalo. Výsledek se jim podařilo otočit. Nakonec vedli o pět bodů. Nám se naštěstí podařilo vyrovnat těžkými střelami a šestkami. Prodloužení jsme zvládli, takže spokojenost.

Čtyři vteřiny před koncem prohrávala Opava o tři body, ty jsi šel na šestky. Byl jsi hodně nervózní?
Vůbec jsem si to nepřipouštěl. Šel jsme je házet s vědomím toho, že je proměním a půjde se do prodloužení. Jiný scénář jsem v hlavě neměl. Černé myšlenky si připouštět nemůžete. Nakonec to vyšlo.

Utkání mělo parametry play-off. Souhlasíš?
Souhlasím. Zápas měl grády, měl náboj. Je to jenom dobře, protože play-off je za dveřmi. My se musíme na něj co nejlépe připravit. Věřím, že na výkon proti Ústí navážeme a budeme v něm pokračovat. Nyní máme před sebou hlavní cíl, a to urvat druhé místo.

Jakube, ty jsi měl pauzu zaviněnou zraněním. Proti Ústí jsi předvedl parádní výkon, jakoby žádná pauza nebyla…
Už v Kolíně jsem se cítil dobře. Hlava mě už začíná pouštět do věcí, které jsou mi vlastní. Možná to je i tím, že jsem odhodil ortézu, to mi trošku pomohlo. Věřím si více do nájezdů a za to jsem rád.

Vypadá to, že i fyzickou kondici máš zpátky, zvládl jsi dobře i prodloužení.
Bylo to náročné. Pohltila nás energie od fanoušků. Atmosféra v hale nás hnala, únavu jsem si nepřipouštěli. Je ale pravdou, že pokud by došlo na druhé prodloužení, tak už nevím, zda bych stačil ještě něco odběhnout.

Ústí táhl opět Nichols, bylo vidět, že vám dělá velké problémy.
Je to jeho standard. Víme, že body dává, je to nejlepší střelec ligy a proti nám to jenom potvrdil. Pro mě jeho výkon nebyl překvapením. Pro nás je vykřičníkem, že jsme ho neubránili. Ale vyhráli, což se počítá.