• Novinky
  • Opava doma nestačila na Děčín, pozitivem Štěpán Pavelek

03. 02. 2024

Opava doma nestačila na Děčín, pozitivem Štěpán Pavelek

Opavští basketbalisté tentokrát na děčínské Válečníky nestačili. Vyrovnaný zápas nakonec vyhrál hostující celek. Slezany porazil 85:81. V sestavě opavského celku si odbyl premiéru Štěpán Pavelek a rozhodně si nevedl špatně.

První minuty zápasu nabídly zajímavou podívanou, ve které se střelecky dařilo Slavíkovi. Ten taky první proměněnou šestkou otevřel účet utkání. Na druhé straně poslal zakončením zpod koše hosty do vedení Svoboda. Opavští se blýskli dvěma trojkami. Zapsali je Puršl se Slavíkem. Na vedení 7:2 zareagoval trojkou Ogundiran. Po trojce Slavíka s faulem vedli Slezané 11:8. Ovšem z dálky se trefil i Pomikálek. Dobře hrající Slavík necelé tři minuty před koncem první čtvrtiny přinutil soupeře ke ztrátě a dával na 18:15. Na druhé straně kontroval trojkou Machač. Válečníky poslal do vedení Štěrba, který se prezentoval třemi body. Chvíli na to se z čáry trestného hodu prosadil Ogundiran a bylo to o pět. První čtvrtinu nakonec vyhrál Děčín 25:23.

Druhé hrací období otevřel dálkovou trojkou Walton. Opavští kontrovali rovněž z dálky, a to v podání Slavíka. Ovšem ve 14. minutě po Waltonově trojce vedl Děčín o devět bodů. Úřadující mistr si pomohl trojkami Jurečky a Kouřila. Po čtyřech bodech Puršla se opavský tým dotáhl na dva body. Jurečka dokonce svou druhou trojkou v utkání poslal Opavské do vedení – 38:37. První poločas vyhrál výběr Petra Czudka 45:44.

Děčín si během chvilky druhého poločasu vzal vedení zpět. Zasloužili se o to Štěrba a hlavně pak Walton. Opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Trojku trefil Gniadek a následně dvě šestky proměnil Jurečka. Ovšem po spolupráci Waltona se Svobodou vedli hosté o sedm bodů. Naštěstí za domácí se z dálky trefil Švandrlík. Pak ale přišly slabší chvilky Opavských a po třech čtvrtinách svítil na ukazateli skóre stav 58:67.

Pozitivem bylo, že si své první minuty v nejvyšší soutěži zapsal domácí odchovanec Štěpán Pavelek. Opava se dokázala zvednout. Po Gniadkově trojce prohrávala už jen o dva body, a to 67:69. Po Gniadkově zisku se dostal k míči Farský a střelou z trojkového oblouku poslal Opavu do vedení 70:69. Vyrovnaný basketbal pokračoval. Necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby se trefil Pomikálek a Válečníci vedli 78:73. V samotném závěru držel Děčín jednobodové vedení. Opava mohla vyrovnat. Její naděje ale vyhasly po těžké trojce Waltona.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BK ARMEX Děčín 81:85 (22:25, 45:44, 58:67)

Body: Puršl 16, Slavík 15, Gniadek 14, Farský 12, Kouřil 9, Jurečka 8, Švandrlík 3, Mokráň 2, Pecháček 2 - Walton 27, Štěrba 15, Svoboda 12, Pomikálek 10, Šturanović 8, Ogundiran 7, Kroutil 3, Macháč 3.

Rozhodčí: Matějek, Pokorný, Karafiát. TH: 30/19:20/19. Trojky: 14:12. Doskoky: 38:28. Fauly: 22:21. Diváci: 1730.