16. 03. 2024

Opava doma prohrála, rozhodla čtvrtá čtvrtina

Domácí zápas s Pardubicemi opavským basketbalistům nevyšel. Slezané sice dobře začali, nevyšla jim ale čtvrtá čtvrtina. Během ní dali jen devět bodů a nakonec prohráli 77:83.

Opava šla rychle do osmibodového vedení. Když se z dálky trefili Šiřina s Gniadkem. Dva body zapsal Mokráň. Za Beksu skóroval zpod koše Lukeš a když se prosadil Tůma, byl stav 8:4. Po třech šestkách Šafarčíka se Východočeši přiblížili na bod. Za Opavu dal trojku Jurečka, jenomže stejným bodovým obnosem odpověděl Šafarčík. A když tentýž hráč skóroval z nájezdu, Pardubice poprvé vedly.

Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný basketbal. Oběma týmům to padalo z dálky. Beksu držel hlavně Šafarčík. Za stavu 35:35 dal trojku Farský. Domácí utekli do pětibodového vedení. Tento pokus o trhák hosté ustáli. Díky Svojanovského trojce to bylo 41:40. Trojku vykouzlil Zbránek. Chatman snížil. Následně zaznamenal Pecháček koš s faulem. Nabídnutu šestku ale neproměnil. Úspěšný pak nebyl ani doskok Švandrlíka. Poslední slovo měl Jurečka, který stanovil poločasový výsledek na 48:42.

Skóre druhého poločasu otevřel Švrdlík. Opava kontrolovala chytrou střelou Švandrlíka. Za hosty válel Šafarčík. Syn bývalého majitele ostravského Baníku pálil ze všech pozic. Po jeho další trojce to bylo 50:51. Slezané si pomohli trojkou Mokráně. Jenomže Šafarčík dalšími dvěma body natáhl vedení Pardubic na 58:53. Úřadujícího mistra podržel trojkou Mokráň. Za chvíli bylo srovnáno. Trojku proměnil Jurečka. A když se z perimetru prosadil Kouřil, vedli domácí 62:59.

Necelé dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny fauloval Šafarčík Jurečku a zápas pro něj skončil. Zajímavou třetí čtvrtinu zakončil trojkou Filip Zbránek – 68:61. Ve čtvrtém hracím období se blýskl trojkou Svojanský. Opavští přišli s hezkou akcí Gniadka se Švandrlíkem. Necelých pět minut před koncem normální hrací doby byla k vidění další trojka, tentokrát v podání Chatmana a Beksa se dotáhla na dva body – 74:72. Skifič dokonce vyrovnal. V závěru dal důležitou trojku Jurečka. Bohužel to bylo vše. Východočeši nakonec výsledek otočili.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – BK KVIS Pardubice 77:83 (18:21, 48:42, 68:61)

Body: Jurečka 17, Mokráň 14, Zbránek 10, Gniadek 9, Kouřil 9, Šiřina 6, Švandrlík 6, Farský 4, Pecháček 2 - Šafarčík 23, Škifić 12, Chatman 9, Potoček 9, Švrdlík 9, Burda 8, Svojanovský 6, Marshall 5, Lukeš 2.

Rozhodčí: Vyklický, Nejezchleb, Pazourek. TH: 15/7:14/10. Trojky: 14:11. Doskoky: 41:39. Fauly: 19:20. Diváci: 1726.