28. 02. 2024

Opava zlomila odpor Kolína ve čtvrté čtvrtině

Opava se po reprezentační pauze představila na domácí palubovce. Do Slezska dorazil Kolín. Slezané byli pasování do role velkého favorita. Na palubovce to ale tak nevypadalo. Opavští se k vítězství 92:80 protrápili.

Kolín dorazil do Slezska pouze v sedmi lidech. Sice měl první střelecký pokus, ten ale Goga z perimetru neproměnil. Na druhé straně se čtyřmi body v řadě blýskl Mokráň. Středočeši se dlouho nemohli bodově prosadit. Slavík dával na 6:0. Následně jasnou střelu neproměnil Puršl. Problém se střelbou začali mít i Slezané. V 5. minutě zvyšoval na 8:0 Puršl. Kolín se trefil poprvé až po pěti minutách. Stegabeur snižoval na 8:2. Goga po individuální akci dával na 10:6. Favorit kontroval košem s faulem v podobě Pecháčka. Geosan zareagoval trojkou Stegbauera. Opavští se začali trápit. V její hře byly nepřesnosti, chyběla jim trpělivost. Merta dokonce trojkou vyrovnal na 13:13. V závěru šli dokonce Kolínští do vedení.

Začátek druhého hracího období odstartoval dvěma šestkami Gniadek. Po trojce Farské šli Opavští do vedení – 18:15. Stejnou mincí odpověděl na druhé straně Goga. Domácí se přece jen odrazili. Slavík trojkou a následně Pecháček poslali Opavské do vedení 25:19. Stačila chvilka a vše bylo jinak. Rázem to bylo o dva. Opavu podržel trojkou Švandrlík. V závěru se opět vedení přehouplo na stranu hostů. Puršl zpod koše převážil misky vah na stranu úřadujícího mistra. První poločas nakonec Opavští prohráli 37:38.

Po přestávce se prosadil Kouřil a když dvě šestky proměnil Mokráň, vedl opavský celek 43:40. Nutno přiznat, že Opava nehrála dobře. Po Novotného trojce a následném koši s faulem téhož hráče Středočeši vedli. Další trojka Novotného a bylo to 49:53. Slezané snížili trojkou Jurečky. Poslední slovo měl Kouřil, který dal koš s klaksonem a bylo to 66:63.

Čtvrté dějství odstartoval trojkou Slavík a když tento hráč přidal další koš, Kolín začal ztrácet. Definitivní odpor pak zlomil Martin Gniadek.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 92:80 (13:15, 37:38, 66:63)

Body: Mokráň 22, Slavík 18, Gniadek 14, Pecháček 10, Kouřil 9, Švandrlík 6, Jurečka 5, Puršl 5, Farský 3 - Veljković 23, Novotný 15, Stegbauer 14, Merta 10, Goga 9, Bistrović 5, Novák 4.

Rozhodčí: Baloun, Vávrová, Kunz. TH: 19/13:26/21. Trojky: 13:9. Doskoky: 49:42. Fauly: 24:18. Diváci: 1507.