18. 04. 2024

První čtvrtfinálové derby pro Opavu

Výborně vstoupili do čtvrtfinálové série s Ostravou opavští basketbalisté. Úřadující mistr si ve druhé čtvrtině vytvořili dvouciferný náskok. Po přestávce si vedení udržovali a nakonec zvítězili 87:79.

Čtvrtfinálovou sérii odstartoval dvoubodovým pokusem Jakub Šiřina. Následně se Opavským podařilo ubránit dva útoky. Na druhé straně neuspěl při trestných hodech Puršl, neproměnil ani jeden. Nová huť srovnala šestkami Williamse. Opavští si vzali vedení zpět. Nejdříve se trefil Slavík, následně se prezentoval úspěšným nájezdem Šiřina – 6:2. Stačila chvilka a všechno bylo jinak. První trojku zápasu vystřihl Madden - 6:7. Opavským se v úvodu střelba z dálky nevedla. Důrazný Švandrlík snížil. Chvíli na to zapsal úřadující mistr první trojku. Farský srovnával na 11:11. Po úspěšném doskoku domácích se balon dostal k Mokráňovi a ten skóre posunul na 15:13. Na konci první čtvrtiny si vzal slovo Luděk Jurečka, který zapsal pět bodů v řadě. Ostrava ale ně dokázala odpovědět a první čtvrtina skončila výsledkem 23:22.

Druhou desetiminutovku odšpuntoval zpod koše Williams. Opava kontrovala Jurečkou a Gniadkem. Jenomže poté udělal dvě ztráty Šiřina a rázem to bylo pouze o bod – 30:29. Favorit se následně pokusil o trhák. Z perimetru se prosadil Slavík. Novou huť přiblížil dvěma šestkami Majerčák. Škoda jen, že Opavské trápily šestky. Další dvě neproměnil Slavík. Naštěstí za další okamžik byl při této disciplíně Zbránek úspěšnější. Závěr první půle režíroval Gniadek. Po jeho trojce šli domácí do dvouciferného náskoku.

Opava vstoupila do druhého poločasu výborně. Pomohla si obranou. Mokráň vystřihl trojku, po něm se zpod koše prosadil Puršl a bylo to 54:40. A když Ostrava dala trojku Maddenem, stejnou mincí oplácel Puršl. Opava pak díky trojkám Zbránka a Farského šla do vedení 67:49.

Nová huť se ve čtvrté čtvrtině přiblížila na osm bodů, to ale bylo vše.

BK Opava - NH Ostrava 87:79 (23:22, 47:37, 69:57)

Body: Puršl 13, Šiřina 13, Mokráň 12, Gniadek 9, Zbránek 9, Jurečka 7, Slavík 7, Farský 6, Kouřil 5, Švandrlík 4, Pecháček 2 - Williams 18, M. Svoboda 16, Rhodes 12, Majerčák 11, Madden 6, Škranc 6, Heinzl 4, Stevens 4, Snopek 2.

Rozhodčí: Vyklický, Vošáhlík, Pazourek. TH: 29/18:21/15. Trojky: 11:8. Doskoky: 46:39. Fauly: 21:24. Diváci: 1803. Stav série: 1:0.