• Novinky
  • Vynikající basketbal v Opavě! Jakub Šiřina dotáhl tým k výhře

30. 03. 2024

Vynikající basketbal v Opavě! Jakub Šiřina dotáhl tým k výhře

Nadšení diváci, skvělý Jakub Šiřina a výhra nad nebezpečným Ústím, to byl sobotní basketbal v Opavě. Slezané nehráli vůbec špatně. V koncovce to ale vypadalo, že výhra se bude exportovat na sever Čech. Proti byl ale Šířa. Necelý pět vteřin před koncem si třemi šestkami vynutil prodloužení, v něm pak domácí dotáhli zápas do vítězného konce. Slunetu porazili 88:85.

Opavě první dva útoky nevyšly a tak skóre otevřel košem s faulem Nichols. Následně si vzal slovo domácí kapitán Šiřina, který svými šesti body v řadě poslal Opavu poprvé do vedení. Na druhé straně otáčel Pecka. Slezané odpověděli trojkou Farského. Následoval hluchý úsek. Poté za Severočechy srovnával Karlovský. Opava kontrovala Gniadkem. Sluneta na to zareagovala trojkou Martina. Trojky umí samozřejmě i Luděk Jurečka. Své umění předvedl necelou minutu před koncem první čtvrtiny, kdy dával na 18:12.

Druhou čtvrtinu otevřel trojkou Rowan. Z vedení se Severočeši neradovali dlouho, prosadil se Jurečka. Za chvíli bylo vše jinak. Ústí si během chvilky vzalo vedení zpět. Haiblík trojkou upravoval na 22:24. Opavští poté udělali díky Pecháčkovi šest bodů v řadě. K vidění byl vyrovnaný basketbal. Za hosty snižoval Pecka. Opavě zapsal trojku Slavík, který si spravil chuť za neproměněné trestné hody. Na konci poločasu přiblížil trojkou Autrey Ústí k Opavě na tři body.

Na začátku druhého poločasu odskočila Opava na osm bodů. Severočeši se opět přiblížili. Po šestkách Nicholse svítil na ukazateli skóre stav 45:40. Na druhé straně byl při této disciplíně stoprocentní Gniadek. Po trestných hodech Rowana to bylo jen o tři body a bylo jasné, že je zaděláno na slušné drama.

Vstup do čtvrtého hracího období úřadujícímu mistru vyšel. Pecháček proměnil šestky a následne dal důležitou trojku Kouřil a domácí vedli o deset bodů – 56:46. Jenomže stačila chvilka a Sluneta byla opět na dostřel. Autrey stáhl opavský náskok na dva body. A Nichols poslal Ústí do vedení. Za stavu 61:62 selhal Puršl při trestných hodech. Hosté šli do vedení a nad úřadujícím mistrem se začala stahovat mračna. Proti byl Šiřina. Dal trojku a o pár chvilek později proměnil tři šestky.

V prodloužení domácí obrat dokonali a za pomoci skvělých fanoušků dotáhli zápas do vítězného konce.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 88:85 (18:16, 38:35, 51:46, 72:72)

Body: Šiřina 30, Pecháček 13, Slavík 8, Švandrlík 8, Jurečka 7, Puršl 6, Farský 5, Kouřil 5, Gniadek 4, Mokráň 2 – Nichols 31, Pecka 13, Autrey 12, Rowan 12, Martin 5, Johnson 4, Haiblík 3, Karlovský 3, Nábělek 2.

Rozhodčí: Baloun, Scholze, Linhart. TH: 24/16:33/19. Trojky: 10:6. Doskoky: 48:45. Fauly: 31:22. Diváci: 1573.